Ağız Kokusu Tedavisi Ve Ağız Kokusunu Önlemek

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 23:11

ağız kokusunun geçmesi için ne yapılmalı

Ağız Kokusu

Çoğu kişinin ortak sorunu haline gelen ağız kokusu, insanı sosyal ortamlardan uzaklaştırmaya kadar ciddi sorunlar doğurabilir. Herkesin önemli bir şey olarak görmediği ağız kokusunun arkasın da bazen ciddi tehlikeler de yatabiliyor. Bizde bugün ki makalemiz de bu sorunun nedenleriyle ve kesin çözümleriyle beraber anlatacağız.

ağız kokusu nasıl geçer
Ağız Kokusu Neden Olur?
  • Sigaradan kaynaklı ağız kokusu, sigaranın başrol oynadığı ağız kokmasında, bireyler sigara içtikten sonra dişlerini fırçalamaması sonucundan kaynaklanıyor.

 

  • Dişlerin Fırçalanmaması ya da düzensiz fırçalanması , uzman hekimlerinin tavsiye ettiği günde 2 kere fırçalanacak talimatına aldırış etmeyen bireylerin ağızlarında kokmalar meydana gelebilir.

 

  • Yiyecek ve İçekler sonucunda oluşan ağız kokmaları, ağır yiyecekler ve kokmaya direk etki edebilecek maddelerin tüketilmesi sonucunda kokmaya neden olabilir.

 

  • Diş eti rahatlığından dolayı, kronik olarak ağız kokması yaşanabilir.

 

  • İlaç Kullanımı, bazı diş antibiyotikleri kullanımı sonunca da ağız kokmaları meydana geldiği görülmüştür.

 

AĞIZ KOKUSUNU NASIL ÖNLERİZ ?

  • BOL BOL SU İÇİN: Sabah uyandıktan sonra bol su tüketimi, gece ağızınız da biriken gazları ve atıkları yok ederek kokuyu dindirmede yardımcı olacaktır.
  • DİLİNİZİ FIRÇALAYIN: Dişlerinizi fırçalarken, doğru ve hijyenik bir biçimde fırçalamak için öncelikle hedefiniz, diliniz olsun ağız kokmasının merkezi dildir, dile uygulayacağınız her fırça darbesi kokmaya karşı aldığınız iyi bir yöntemdir.
  • ÇİNKOLU SAKIZ: Sakızın her zaman yarar sağlamadığı hepimiz biliyoruz. Hal böyle olunca özel olarak üretilmiş çinkolu sakızlar deveye giriyor. Ağızkokusu için tasarlanmış bu mucizevi sakızları tüketebilirsiniz
  • NEMLENDİRİCİ KULLANIN: Ağız kokmasının diğer büyük nedenlerinden biri de, tükürük miktarının az olduğu hastalarda sıkılıkça ağız kokusunu görüldüğü saptanmıştır. Eğer tükürük oranınız az ise ağız nemlendirici kullanmanızı öneririz.
İlginizi Çekebilir  Kulak Enfeksiyonu Nedir? Belirtileri Nelerdir?
Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir