Hastalık Hastalığı Nedir? Belirtileri ve Tedavi Yöntemi

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 15:20

hastalık hastalığı nedir beliritileri nelerdir

Hastalık Hastalığı Nedir?

Oldukça yaygın olarak görülen hastalık hastalığı kişinin kendi vücut sinyallerini dinlemesi ve en ufak bir huzursuzlukta dahi ölümcül bir hastalığa yakalandığını zannetmesidir. Bu abartılı evhamlar kişiyi doktor doktor gezdirir ve türlü tetkikler yaptırır. Sorunsuz tetkik sonuçları onu bir süre rahatlatsa da daha sonra aynı ya da farklı şikayetlerle soluğu yeniden doktorlarda alır.

Bazı hastalık hastalığı mağdurları ise tetkik sonuçlarına da inanmaz. Temiz çıkan sonuçlar onu rahatlatmaz çünkü sonucun yanlış olduğunu düşünüyordur ve hasta olduğu konusunda iddialıdır.

Hastalık hastalığı kişinin vücut sinyallerini aşırı dinleyip onlara gereksiz anlam yüklemesiyle pekişebileceği gibi yakınlarında gördüğü bazı hastalıkların kendisinde de evham uyandırması ile de pekişebilir.

Örneğin yakını kalp krizi geçiren biri kendisinin de kalp krizi geçirmesinden korkarak bu korkuyu takıntı haline getirebilir. Hastalık hastalığı sebepleri arasına interneti de katabiliriz zira hastalık hastası nice insan kendilerinde gördükleri bir semptomu internette araştırdıklarında karşılarına çıkan sonuçla kolayca paniğe kapılmaktadırlar.

Mesela basit bir baş ağrısı çeken biri internette bu bulguyu beyin tümörü belirtileri arasında gördüğünde kolayca kendisinin beyin tümörüne yakalandığı fikrine kapılabilir. Hastalık hastalığı düşündükçe, dikkat edildikçe artar.

hastalık hastalığı tedavisi ve belirtileri
Hastalık Hastalığı Tedavisi

 

Peki tedavi yöntemleri nelerdir?

Vesvese yani aşırı düşünce nedeniyle pekistigi için hastalık hastalığı tedavi yöntemlerinin başında psikoterapiyi sayabiliriz. Terapi işe yaramazsa yani hastalık hastası olan kişi “Siz bana inanmıyorsunuz, ben hastayım.” şeklinde diretmeye devam ediyorsa kısa bir süre az dozda ilaç tedavisi yapılır ve bu genellikle olumlu sonuç verir.

İlginizi Çekebilir  Primer Sklerozan Kolanjit Nedir?
Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir