Karabiberin Mucizevi Faydalari Nelerdir?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 23:34

Karabiberin Mucizevi Faydalari

mutfakların vazgeçilmez bir baharatıdır.Özellikle Türk mutfağında yeri oldukça fazladır.Bir çok lezzete ulaşmak için yoğun bir şekilde kullanılmaktadır.

Ancak karabiber sadece lezzet vermek amacı ile yaratılmamıştır aynı zamanda harika bir vitamin deposudur.A ve C  vitamini açısından zengin olan karabiber insan sağlığı için oldukça yüksek bir etkiye sahiptir.

Karabiberi tane halde kullanabileceğiniz gibi öğütülmüş halini de tüketebilirsiniz.Bizce her ikisi de oldukça etkili ve lezzetli.

İsterseniz yemeklerinize isterseniz cildinize isterseniz şifa karışımlarınıza kullanın ama mutlaka kullanmayı ihmal etmeyin.

Karabiber tıpkı diğer familyasındaki biber türleri gibi insan metabolizmasına iyi yönde etki eden baharatlar arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

karabiberin şifası
Karabiberin Mucizevi Faydalari

Karabiber Kullanmanın Faydaları

Doğal Antibiyotik 

Vücudun serbest radikaller ile savaşında ihtiyaç duyduğu vitamin desteğini sağlar ve bir çok hastalığın tedavisi ve önlenmesinde iyi gelir.Mesela grip ve eklem ağrıları gibi.

Kan Dolaşımını Hızlandırır

Karabiber diğer bibergiller gibi vücutta kan akışını hızlandıran baharatlardandır.Biliyoruz ki ir çok ciddi hastalığın temelinde dolaşım sorunları yatmaktadır.Dolaşım sorunu yaşayan vücutta oksijen seviyesi azılır.Bu nedenle karabiber dolaşımı hızlandırır ve vücudumuzun nefes almasını sağlar.

Ağrı Kesici Özelliği

Karabiber tadında ki dilimize verdiği acılık hissinin tam aksine vücudumuzdan ağrıyı ve acıyı uzaklaştırır.Eğer düzenli olarak yemeklerinizde karabiber kullanırsanız eklem ağrılarınızda hafifleme ve geçme olduğunu görürsünüz.

İlginizi Çekebilir  Gaps Shake Nasıl Yapılır? İçinde Neler Vardır ?
Hazmı Kolaylaştırır

Evet karabiber mide,karaciğer ve safra kesesinde emilimi hızlandırdığından dolayı bağırsakları rahatlatır ve harika bir hazım kolaylaştırıcıdır.

Soğuk Algınlığının İlacı

Karabiber içeriğindeki zengin c vitamini sayesinde soğuk algınlığı, nezle ve gribal enfeksiyonlarda oldukça etkili bir savaşçıdır.İsterseniz çayınıza isterseniz yemeğinize isterseniz bir kase yoğurda ekleyerek limon eşliğinde tüketebilirseniz şifa bulursunuz.

Etiketler:, , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir