Prostata İyi Gelen Bitkiler

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 23:26

Prostata İyi Gelen Bitkiler

Prostata İyi Gelen Bitkiler konusuna değinmeden önce kısaca ın tanımını yapmamız gerekecektir. erkeklerde mesane ile idrar kanalı arasında bulunan, idrarı ve spermi çıkışa taşımakla vazifeli bir organdır. 50’li yaşlardan sonra çoğu erkekte görülen büyümesi genellikle iyi huylu seyreden ve maligniteye sebep olmayan bir rahatsızlıktır. Erken tanı konulmuş vakalarda ve henüz çok ileri derecede büyümemiş hastalığında bitkisel tedavi ile semptomlar giderilebilir.

Prostota İyi Gelen Bitkiler

Prostat Büyümesinin Belirtileri

Prostat Büyümesinin Belirtileri bilindiğinde erken dönemde tedaviye başlanması mümkün olabilmektedir. Prostat büyümesi olan erkeklerde gittikçe artan idrar yapma şikayetleri ortaya çıkar. Bu tip hastalarda idrar basıncı azalır, yavaş ve ince idrar yapma, çatallanma görülür. İdrarın başlaması gecikir, işeme sırasında sancı olabilir ve idrar yapma süresi uzar. İdrarı tam boşaltamama hissi nedeni ile sık idrara çıkma ve damla damla idrar yapma görünebilir. Gece uykudan uyanıp idrara kalkma görülür, sıklığı zamanla artar.

 

Alınabilecek Önlemler

Prostat büyümesini önlemek ve hastalık sonrası belirtileri azaltmak adına Alınabilecek Önlemler vardır. Öncelikle soğuktan çok iyi bir şekilde korunmak gerekir. Özellikle vücudun belden aşağısını sıcak tutmak oldukça önemlidir. Islak ya da nemli çamaşırlarla ya da kıyafetlerle oturmamak gerekir. Genel olarak sıcak olan her şey prostat büyümesi konusunda oldukça iyi gelir. Sıcak oturma kürleri, hamam, sauna, sıcak suyla banyo gibi aktiviteler tavsiye edilen uygulamalardır. Alınabilecek bir diğer önlem ise çok fazla oturmaktan kaçınılmasıdır. Hareketli bir yaşam benimseyen büyümesi olmamakta ya da ağır bir şekilde belirti vermemektedir.

İlginizi Çekebilir  Ekşi Krema Nasıl Yapılır ?

 

Prostatın Bitkilerle Tedavisi

Gelelim asıl merak edilen konuya. Prostatın Bitkilerle Tedavisi konusu günümüzde oldukça yaygın bir kullanım alanına ulaşan, cerrahiden kaçınan tüm hastaların uyguladığı ve ilerlemeyen vakalarda başarılı sonuçlar veren bir tedavi yöntemidir. Bunun için öncelikle tüm yemeklerinizde baharattan ve acıdan kaçınmanız gerekecektir. Hayvansal yağ ve kırmızı et tüketimini mümkün olduğunca azaltmalısınız. Prostat büyümesi tedavisi için kabak çekirdeği ve kuruyemişleri düzenli olarak beslenme düzeninize almanız oldukça faydalıdır. Bununla birlikte özellikle domates tüketimini artırmak tedaviye olumlu katkılar sağlayacaktır. Her çeşit taze meyve ve çiğ sebze tüketimi de tedavide önemlidir.

Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir