Rezenenin Herkesin Merak Ettiği Faydaları Nelerdir?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 00:38

Rezenenin Herkesin Merak Ettiği Faydaları Nelerdir?

Çin ve Ortadoğu’da çok eski tarihlerden beri kullanılan rezene maydanozgiller familyasına aittir. Gövdesi dik olarak yükselen rezene bitkisinin gövde üstünden sık bir şekilde çatallar çıkmaktadır. Rezenenin boyu 2 metreye kadar uzama imkanına sahiptir. Çiçekleri altın sarısı olan rezenenin olgunlaşan tohumları sonbahar aylarında toplanmaktadır. Kabukları bir tarak yardımıyla temizlendikten sonra kurutulan rezenenin ana bileşeninde yapışkan bitki sıvısı, nişasta ve uçucu yağlar bulunmaktadır.

Rezenenin Besin Değerleri:

-100 gram rezenenin besin değeri oldukça yüksektir.

-31 Kalori

-134 miligram A Vitamini

-12 miligram

-52 miligram Sodyum

-414 miligram Potasyum

-7 miligram Karbonhidrat

-3.1 miligram Diyet Lifi

-Rezenenin faydaları oldukça fazladır. Rezenenin faydaları arasında;

rezenin faydalari-nelerdir

Rezenenin faydaları:

Cilt Sağlığını Korur:  Rezene etkili bir antioksidan olması nedeniyle deride meydana gelen enfeksiyon ve iltihaplanmaları ortadan kaldırır. Sakarya klima servisi  Bir avuç ezene tohumu alınır ve kaynar su eklenir. 7-10 dakika kaynatıldıktan sonra soğumaya bırakılır. Toniği cildinize uygulayarak cilt temizliğini sağlayabilirsiniz.

Kansere Karşı Koruma Sağlar: Kansere neden Sakarya kombi servisi olan radikallerin karşısında olan rezeneyi günde bir veya iki defa tüketerek kansere karşı korunabilirsiniz. Kaynamış suyun içerisinde rezene tohumlarını atıp 7-8 dakika demleyin. Günde 2-3 bardak rezene çayı Sakarya evden eve nakliyat içmek sağlık açısından olumlu katkılar sağlar.

İdrar Söktürücüdür: Rezene çayı idrar söktürür ve ödem attırır.

İlginizi Çekebilir  Ananasın Faydaları Nelerdir?

Saç Sağlığını Korur: 3 yemek kaşığı Sakarya araç kiralama rezene tohumu ezilir ve iki bardak su eklenip kaynatılır. 15 dakika kaynayan rezene suyu saça uygulanır.

Etiketler:, , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir