Siyah Tohum Nedir Ve Nasıl Kullanılır?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 23:56

siyah kimyon tohumu

?

, olarak da bilinen geleneksel bir ev ilacıdır. Bağışıklık sistemini güçlendirdiğine ve antibakteriyel, anti-enflamatuar, anti-fungal ve antiparaziter özelliklere sahip olduğuna inanılmaktadır. İnsanlar sindirim rahatsızlıklarını ve solunum problemlerini tedavi etmek için kullanıyorlar, ancak çalışmalar kanser savaşçıları olduğunu da göstermiştir. Siyah tohumu kullanmak için çiğ tohumları ısıtmalı ve bunları yemeden önce öğütmelisiniz. Bunları bal, su, yoğurt veya başka yiyeceklerle de birleştirebilir veya topikal olarak cildinize siyah tohumu yağı uygulayabilirsiniz.

 

Siyah Kimyon Tohumu

Siyah Tohum Hazırlanması

 

Yutmadan önce tohumları ısıtın. Tamamen çiğ tohum yiyemezsin. Karnınızı korumak ve tadın daha iyi olmasını sağlamak için ısıtılmalıdırlar. Tohumları bir tavaya yerleştirin ve sıcaklığı düşük ayara getirin. Tohumları birkaç dakikada karıştırın.

 

Isıtıldıktan sonra tohumları öğütün. Çekirdeği alın ve bir kahve ya da baharat öğütücüsünde ezin. Onları kolayca yutabilecek kadar küçük bir boyuta ezin. Onları toz benzeri bir maddeye öğütmek genellikle onları tüketmenin en kolay yoludur.

 

Tozu hava geçirmeyen bir kaba yerleştirin. Toprak siyah tohumlarını, içerideki neme izin vermeyecek bir kaba yerleştirin. Bunları hap kapsüllerine koyabilir veya tozu bir kavanozda tutabilirsiniz, böylece her gün ihtiyaç duyduğunuzda ona kolayca erişebilirsiniz.

 

Siyah Tohum Beslenme

 

Her gün iki kez bir çay kaşığı alın. Siyah tohumun bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye ve çeşitli hastalıklara karşı korunmaya yardımcı olduğuna inanılmaktadır. Temel genel bağışıklık desteği için, her gün iki kez siyah tohumlardan bir çay kaşığı alın.

İlginizi Çekebilir  Yoğurdun Faydaları Nedir ?

 

Siyah tohum suyu yapın. Eğer tohumları ısıtmak ve tüketmek istiyorsanız, bunları suda kaynatmayı düşünün. Siyah tohumları bir çay kaşığı ile az miktarda su kaynatın. Kaynamadan sonra, yaklaşık beş dakika kaynatın. Sonra bir bardağa dökün ve tüketecek kadar soğuduktan sonra için.

Etiketler:, , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir